Bilgiler

 : 
on 2009/1/28 14:50:43 (944 okuma)

Muğlanın Bodrum ilçesinde, fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtınanın saatte hızının 70-80 kilometre olduğu sabah saatlerinde bir ara 100 kilometreye ulaştığı kaydedildi.

Öte yandan son 15 saatte metrekareye 11 kilogram yağış düştüğü belirtildi.


Kumbahçe açıklarında bir tekne fırtına nedeniyle demir tarayarak karaya oturdu. Ayrıca Kumbahçe sahilinde işletmelerin kumsalda bulunan masa ve sandalyeleri denize gitti. Bazı küçük balıkçı tekneleri batma tehlikesi geçirdi. Dalga boyu açıklarda 7-8 metre kıyıya yakın bölgelerde 3-4 metre oldu.


Öte yandan Bodrum Küçük Sanayi Sitesi'nde bir oto tamir dükkanının yan tarafındaki bölümünde duvarın göçmesi sonucu iki otomobil zarar gördü. Fırtına ağaçları devirdi, enerji nakil hatları koptu, bazı evlerin su depoları ve güneş enerji sistemleri zarar gördü. Karayolu yön levhaları, trafik lambaları, reklam panoları devrildi. Dolmuş durakları zarar gördü.


YEREL TELEVİZYON BİNASI ZARAR GÖRDÜ
Yerel yayın yapan bir televizyon binasının çatı kısmı fırtınada zarar gördü. Ayrıca stüdyo ve diğer bazı bölümlerinin pencere ve kapı camları kırıldı. Televizyon çalışanları çatı ve pencereden içeriye giren suları temizlemek için çaba harcadı. Ayrıca çanak antenlerin yerinden koptuğu ilçede televizyon vericileri hasar gördü